Get Adobe Flash player

reklamní fullservis

velkoformátový fotorealistický tisk

napínací systém pro venkovní reklamu

GBM 980Z5
GBM 980Z5 -

Profi lepená vazba V1

Stroje pro lepenou vazbu tavným lepidlem, inovované řady GBM, se vyznačují vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou. Disponují funkcemi, které jsou obvykle vyhrazeny strojům výrazně vyšších cenových kategorií.

  • Zalisování bloku po jeho vložení do uchycovacích čelistí je prováděno motoricky.
  • Stroje disponují nejen nasekávacím nožem pro zdrsnění hřbetu bloku, ale i frézou, která hřbet důkladně odfrézuje, a tím otevře vlákno papíru pro důkladné nasáknutí lepidla. Tento postup garantuje velmi dobrou pevnost lepené brožury a umožňuje vazbu nejen z volných listů, ale i z knihařských složek. Výška odfrézování je až 1,5 mm. V případě potřeby, např. při výrobě trhacích bloků bez obálky, lze frézu a lis obálky vypnout. I v případě vazby z volných listů přináší fréza, na rozdíl od pouhých nasekávacích nožů apod., značnou výhodu v tom, že důkladně „otevře" vlákno papíru, čímž umožní nasáknutí lepidla, a tím docílení pevnějšího spojení (viz obr. – vlákno papíru po opracování frézou GBM)
  • Stroje jsou vybaveny ovládacím panelem s dotykovou obrazovkou a s integrovaným počítadlem cyklů.
  • Nanášení lepidla je prováděno nanášecím válcem Ø 95 mm (model 950Z5) s regulací síly nánosu pomocí stěrky. Model 980Z5 je vybaven 2 nanášecími válci lepidla a jedním stíracím válcem
  • Součástí strojů je rýhovací jednotka obálky pro rychlé a snadné narýhování obálky hotového produktu.
  • Stroj 980Z5 disponuje profesionálním stranovým nanášením lepidla, jehož šíře se automaticky nastavuje dle šíře knižního bloku. Toto řešení garantuje rovnoměrné nanesení lepidla na bok bloku a tím docílení pevné vazby estetického vzhledu.Vana lepidla na boky je oddělená od vany lepidla na hřbet, což umožňuje použití speciálního lepidla na boky knižního bloku. Tato možnost byla doposud vyhrazena pouze strojům ve výrazně vyšších cenových kategoriích.